Askeri, raylı sistemler ve endüstriyel uygulamalarda sıklıkla kullanılan MIL-DTL-26482 Serisi Askeri Konnektörler lehimli ve crimpli modelleri Türkiye stoklarımızda mevcuttur. Altın kaplama kontaklara sahip bu konnektör serisi 12-24AWG arasında kullanıma uygundur.

Diğer Askeri Konnektör Çözümlerimiz

5015 Serisi Askeri Tip Konnektörler

5015 Serisi Askeri Tip Konnektörler threaded kitleme sistemine sahiptir ve bu konnnektör serisi MIL C 5015 standartlarına göre üretilmektedir. Korozyona karşı dayanıklı alüminyum üzeri kadmiyum kaplama dış yapısı en zor çalışma şartlarına göre tasarlanmıştır.

VG95234 Serisi Askeri Tip Konnektörler

VG95234 serisi askeri tip konnektörler Allied tarafında MG serisi olarak NATO standarttına göre üretilmektedir. Bu konnektörler MIL C 5015 serisi konnektörlerle aynı panel montaj ölçülerine ve kontak dizilimlerine sahiptir. Ancak birbirleriyle kilitleme sistemleri farklı olduğundan dolayı eşleştirilemezler.

Özel bayonet kilitleme sistemi sayesinde sadece 120˚ açılık çevirme ile konnektörler eşleştirilebilmekte ve bu eşleşme sonucunda ‘click’ sesi kolaylıkla duyulabilmektedir.

MG serisi konnektörler dişli (threaded) kilitleme sistemine sahip konnektörlerin kullanılamadığı yüksek titreşim direncinin gerektiği uygulamalar için uygun çözümler sunmaktadır. VG95235 Reverse Bayonet konnetktörler en zor uygulamalarda bile konnektörün kilitleme sisteminin açılmaması için direnç gösterebilmektedir.

MGR serisi konnektörler ise ek olarak kablo tarafı konnektörün kilitleme halkası üzerinde bulunan wave spring – flat washer ve makine tip konnektör üzerindeki paslanmaz çelik kilitleme sistemi yuvaları ( wear pin ) sayesinde daha iyi titreşim direnci ve konnektör takma-çıkarma performansı sağlamaktadır. MG/MGR serisi konnetkörlerin MS serisi (MIL-DTL-5015) konnetkörlerle aynı olan temel özellikleri aşağıda yer almaktadır.

VG96929 Serisi Askeri Tip Konnektörler

VG96929 Serisi Bayonet Konnektörler marş sistemleri gibi yüksek güç / düşük voltaj uygulamaları için tasarlanmış askeri konnektörlerdir. Bu konnektörler güçlü bayonet kilitleme mekanizması ve 950A’ e kadar akım taşıma kapasitesine sahiptir.

VG96929 serisi konnektörlerin özelliklerinden birisi 2 parça iç lastik içinde tek kontak olmasıdır. Dış kasası kadmiyum üzeri kromat kaplamaya sahiptir. Çalışma sıcaklığı -55˚C’ den +125˚C’ ye (-67˚F  +257˚F). Bakır alaşım üzeri gümüş kaplama kontaklar crimp bağlantı ya da bara bağlantılı terminal bağlantıya sahiptir. Konnektörün takma çıkarma ömrü 500 ve üzeridir. Crimp kontaklar DIN 46438 (25-240 sq. mm) kablolarla kullanılabilir.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

©2024 Çevik Konnektör Kablo ve Montaj Sistemleri Ltd. Şti. Tüm hakları saklıdır, izinsiz hiçbir içerik kullanılamaz.

İletişim

Mesajınızı bırakın size en kısa sürede dönüş sağlayalım.

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?