VG95234 serisi askeri konnektörler Allied tarafında MG serisi olarak NATO standartına göre üretilmektedir. Bu konnektörler MIL C 5015 serisi konnektörlerle aynı panel montaj ölçülerine ve kontak dizilimlerine sahiptir. Ancak birbirleriyle kilitleme sistemleri farklı olduğundan dolayı eşleştirilemezler.

Özel bayonet kilitleme sistemi sayesinde sadece 120˚ açılık çevirme ile konnektörler eşleştirilebilmekte ve bu eşleşme sonucunda ‘click’ sesi kolaylıkla duyulabilmektedir.

MG serisi konnektörler dişli (threaded) kilitleme sistemine sahip konnektörlerin kullanılamadığı yüksek titreşim direncinin gerektiği uygulamalar için uygun çözümler sunmaktadır. VG95235 Reverse Bayonet konnetktörler en zor uygulamalarda bile konnektörün kilitleme sisteminin açılmaması için direnç gösterebilmektedir.

MGR serisi konnektörler ise ek olarak kablo tarafı konnektörün kilitleme halkası üzerinde bulunan wave spring – flat washer ve makine tip konnektör üzerindeki paslanmaz çelik kilitleme sistemi yuvaları ( wear pin ) sayesinde daha iyi titreşim direnci ve konnektör takma-çıkarma performansı sağlamaktadır. MG/MGR serisi konnetkörlerin MS serisi (MIL-DTL-5015) konnetkörlerle aynı olan temel özellikleri aşağıda yer almaktadır.

  • Housing: Mekanik direnci sağlamak için alüminyum alışmalı dış kılıf
  • Surface Finish: Korozyon direnci ve zor çalışma şartlarına uygun stadanrt olive drab chromate over cadmium kaplama. Ayrıca RoHS uyumlu Nickel, Zinc Cobalt (Black), Zinc Cobalt (Green) kaplama çeşitleri mevcuttur.
  • Insulator: Yüksek derecede dielektirik direnci, şok ve titreşime dayanıklı standart yalıtkan malzemesi Polychloroprene’ dir. Ayrıca alev geciktirici ve halogen-free özelliğe sahip silikon yalıtkan seçeneğinde mevcuttur.
  • Contacts: 10 -150 Amper arası akım değerine sahip bakır alaşım üzeri altın ve gümüş kontaklar. Ayrıca lehim ve sıkmalı (crimp) modelleri mevcuttur.
  • 13 ayrı kasa ölçüsünde (Shell size) 100’ den fazla kontak dizilimi.
  • Diğer özellikler: Topraklama kontağı, EMI-RFI özelliği, PCB kontak özelliği, PG ve Metrik rakor özelliği

Ürünlere ait katalog veya ilgili web sitesine ulaşmak için tıklayınız.

Ürünler hakkında detaylı bilgi veya teklif almak için cevik@cevikltd.com.tr adresine mail atabilir ya da müşteri servisi ile irtibata geçebilirsiniz.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

©2023 Çevik Konnektör Kablo ve Montaj Sistemleri Ltd. Şti. Tüm hakları saklıdır, izinsiz hiçbir içerik kullanılamaz.

İletişim

Mesajınızı bırakın size en kısa sürede dönüş sağlayalım.

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?