M12 Hibrit konnektör serisi için ilk A-Kod kendinden kablolu model lider endüstriyel dairesel konnektör üreticisi Binder tarafından tasarlanmıştır. M12 Hibrit Konnektör Serisinin özel tasarımı sayesinde sinyal ve güç kontaklarının bir arada kullanılmasına olanak sağlanmaktadır.

En dar alanlarda iç ve dış ortamlardaki endüstriyel uygulamalar için yeni hibrit konnektör serisinin çok yönlülüğü ve esnekliği bir çok avantajı beraberinde getirmektedir. Ek olarak sensör, akuatör, kamera sistemleri, motor, sürücü ve kontrol sistemleri gibi uygulamalar da yaygın kullanım alanları arasındadır.

Akım ve Sinyal Özellikleri

Hibrit serisinin ilk mevcut 9 kontaklı versiyonu 2 adet 12A-63V altın kaplama kontak ve 7 adet 0,5A-12,5V yine altın kaplama kontaklara sahiptir.

Kendinden kablolu bu konnektörlerin kablo özellikleri PUR dış kılıf, 2×0.75mm2 (AWG 18) ve 7×0.14 mm2 (AWG 26)’dir.

Standart olarak 2 metre ve 5 metre olarak sağlanan bu ürünler özel talep doğrultusunda istenilen metrajlarda da üretilmektedir. PCB uygulamaları için kart üzerinden güç kontakları için Dip-THR  teknolojisi ve sinyal kontakları için SMD teknolojisi kullanılmaktadır.

Ürünleri Pratik Uygulaması ve Gelişime Açık Olması

M12 Hibrit Konnektör Serisi özellikle dış ortam uygulamaları için tasarlanmıştır. Konnektörler eşleştirildiğinde IP67 koruma sınıfını sağlamakta ve 25 °C ile 85 °C arasında çalışabilmektedir. M12x1 vidalı kilitleme sisteminin hem paslanmaz çelik hem de plastik versiyonları mevcuttur.

Binder ayrıca 6 kontaklı yeni Hibrit serisini yakında piyasaya sürecektir. Bu yeni seride güç için 2 adet 16A kontak ve 4 adet ekranlı data iletimi için kontak olacaktır. Bu özellik ile gelecekteki DC uygulamalarda maksimum 1kW’a kadar güç ve 100Mbit /s data iletimi bir arada sağlanabilecektir.

M12 Hibrit Konnektör Serisi için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
Franz Binder ürünlerine ait genel kataloğa buradan ulaşabilirsiniz.
Ürünler hakkında detaylı bilgi veya teklif almak için cevik@cevikltd.com.tr adresine mail atabilir ya da müşteri servisi ile irtibata geçebilirsiniz.
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

©2021 Çevik Konnektör Kablo ve Montaj Sistemleri Ltd. Şti. Tüm hakları saklıdır, izinsiz hiçbir içerik kullanılamaz.

İletişim

Mesajınızı bırakın size en kısa sürede dönüş sağlayalım.

Sending

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?